Yapısal Kablolama

 Zayıf akım sistemleri yazımızda da belirttiğimiz gibi bu kategoriye giren onlarca donanım bulunmaktadır. Bu donanım ve cihazların gerektiği gibi verimli çalışabilmesi için yapısal kablolama gereklidir. Yapılacak olan her yapısal kablolama, verimli bir kullanımın habercisi değildir. Çünkü, her firmanın profesyonelliği ayrı düzeylerdedir. En verimli yapısal kablolama için tercih edebileceğiniz firmalar sınırlıdır. Sonitek de bu firmaların başında gelmektedir.

Yapısal kablolama; keşif, kanallama, kablo çekimi, sonlandırma, etiketleme, test ve yapısal kablonun sertifikalandırılması adımlarından oluşmaktadır. Sonitek firmamız da bu aşamaları başarıyla tamamlayarak, en iyi yapısal kablolama hizmetini sizlere sağlamaktadır.

Yapısal Kablolama Neden Önemlidir?

Yapısal kablolama sistemi, büyük verileri kısa süre içerisinde gönderdiği için tercih edilmektedir. Bilgisayar, yazıcı ve güvenlik kamerası gibi bütün elektronik sistemler tek bir yapısal kablolama sisteminde çalışabilmektedir. Bundan dolayı yapısal kablolama gerektiren cihazların verimli kullanılabilmesi için, kablolamanın profesyonel bir şekilde tamamlanması gereklidir. Yapısal kablolama, uzun vadede sizi önemli bir maliyetten de kurtarmaktadır. İleri dönemlerde maliyetlerini önemli oranda düşürmek isteyenler, yapısal kablolama tercih etmelidir.

Firmamız da en verimli yapısal kablolama hizmetini sağlamaktadır. Yapısal kablolama hizmeti için hataya yer yoktur. Verimli çalışmalar Sonitek tercih edildiği takdirde mümkün olmaktadır.

Yapısal Kablolama Türleri

Birçok yapısal kablolama türü vardır. Her tür, farklı etki yaratmaktadır. En uygun yapısal kablolama türünü tercih etmeniz için öncelikle Sonitek firmamıza danışmanız gereklidir. Firmamız;

  • CAT5 Kablolama sistemi,
  • CAT5E Kablolama sistemi,
  • CAT6 Kablolama sistemi,
  • CAT7 Kablolama sistemi,
  • Fiber Optik Kablolama sistemi,

İçin sizlere gereken her türlü bilgiyi sağlamaktadır. Bu bilgiler sonucunda işletmenize en uygun yapısal kablolama seçilmektedir. Ardından zaman kaybı olmaksızın hizmet sağlanmakta ve yapısal kablolamadan verim almanız hedeflenmektedir.